0(232) 375 53 24
129/9 Sokak No:2 4. San. Sit.
35040 Bornova - İzmir - Turkey
MAÇA MAKİNALARI | PROTEK MAKİNA
ÜRÜNLERİMİZ > MAÇA MAKİNALARI

Maça Makinası

Sağlam güçlü yapısı ve kolay kullanımı ile kullanıcı dostu bir makinadır. 5-160 LT şutlama kapasitelerine sahip olan bu makina Türkiye'nin her yanında sorunsuz olarak çalışmaktadır.

Teknik Özellikler:
Dört kolonlu, mukavemetli çelik konstrüksiyon gövde. Vibratör motorlu konik kum silosu. Kum dolum için kelebek vana. Maça Kalabını bağlamak için çelik ana tabla. İki adet hidrolik hareketli yan sıkma gönyeleri. Lineer hareketli gazlama plakası. Makinayı içine alan cam kapılı çelik kabin. Hidrolik valf ünitesi, makine üzerine montajlı. Hidrolik tank, bakım kolaylığı için kabin dışında yer alır. Pnomatik valf ünitesi kendine ait kabin içinde makinaya monte edilmiştir. Elektrik panosu üzerinde tüm otomatik ve manuel kumanda butonları ile PLC kumanda sistemi mevcuttur. Makinanın çalıştırılması dıştan ve kolay kontrol edilir olduğundan, operatör kumdan ve gazdan korunur. Çift şutlama, yan sıkma, maça çıkarıcı devrede, devre dışı seçenekleri, periyot sayıcı, standart şutlama kafası özel dizaynı ile içinde bakım için değiştirilecek bir parça içermez. Şutlama ve boşaltma valfleri, basınçlı hava tankı üzerinde ve standart valflerdir. Şutlama haznesi kum seviye sensörlüdür. Şutlama kafa dizaynı, düşük hava basıncı ile maça kalıbını ölçüsel doğruluk ve sıkılıkta kum ile doldurulabilir.

Maça Kum Mikseri

Sağlam aşınmaya dayanıklı gövde, 1-6 TON/Saat sürekli üretim, Hassas dozajlı reçine pompaları, güçlü motor redüktör, 6 maça makinasını otomatik besleme, Tam otomatik çalışma, Kolay bakım.

Teknik Özellikler:
Mukavemetli çelik konstrüksiyon gövde. Hardoks tabanlı kazan. Seviye kontrollü pnomatik klepeli dozaj silosu. Ana silo için pnomatik klepe. Pnomatik kontrollü ön boşaltma kapağı. Pnomatik reçine pompası. Pnomatik katalizör pompası. Yılmaz redüktör. Gamak motor. Elektrik malzemeleri telemechanique. Karıştırma zaman kontrollü komple elektrik kabini. 1800 KG/Saat karıştırma kapasitesi.

Gaz Jeneratörü

AMİN-BETASET-CO2, Yüksek performanslı ısı eşanjörü, Dozaj ayarlı pnomatik pompa, Oransal kontrollü hava basıncı, 1-250 KG maça kürleştirme, CR-NI likit tankı, kullanıcı dostu PLC kontrol, Kolay bakım.

Teknik Özellikler:
Toz ve su geçirmez 3 bölümlü sağlam kabin. Elektrik, pnomatik ve kimyasal ısıtma sistemi için 3 ayrı kabin. Yüksek performanslı 4.5 + 4.5 Kw 2 kısımlı ısı eşanjörü. Hava bağlantısı 1 inç (GJ100) - 1.5 inç (GJ200). Basınçlı hava minimum 5.5 bar. Maksimum ısıtma 120° C. Gazlama ve yıkama havası sistemi basınç ayarlıdır. Yıkama periyodu gazlama sonrası zaman ayarlıdır. Kontrol paneli dijital elektronik kumandalıdır. Amin ve metilformat girişinde volumetrik pompa mevcuttur. Emniyetli kullanım için dışarıdan 40 LT tank ile bağlantılıdır. Çalışma kapasitesi 5-80 KG maça makinaları içindir.
Makina ölçüleri: 800 x 1200 x 2000 mm.